Schody inspiracja

< Inspiracja sypialnia | Inspiracja pokój telewizyjny >

Ribbon-Wood Classic Ash black recosilent in stairway Classic Ash grey recosilent in stairway

Klatka schodowa ze ścianami z listew

W kwestii aranżacji wnętrz klatka schodowa w domu jest często pomijana. Tymczasem jest to miejsce, które zasługuje na uwagę, chociażby dlatego, że odbija się ono niepokojącym echem między piętrami. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest tutaj montaż żebrowanych ścian.

Czym jest ściana z listew?

Ściana żebrowana to modułowy panel ścienny o właściwościach dźwiękochłonnych. Żebra mogą być wykonane z drewna, a także z materiałów podobnych do np. kamienia, marmuru i cementu. Panele ścienne można następnie dostosować i umieścić zarówno na suficie, jak i na ścianach. Są one również dostępne w różnych wzorach, co oznacza, że możesz nadać obszarowi wokół schodów dokładnie taki wygląd, jakiego oczekujesz. Wybierając jasne drewno i jasne wykładziny akustyczne, uzyskasz zupełnie inne wrażenie, niż decydując się na ciemniejsze odcienie. Wyłożenie ścian wokół schodów listwami oznacza zatem, że masz ogromne możliwości dopasowania ich do istniejącego wnętrza domu. Możesz także umieścić tyle żebrowanych ścian, ile chcesz. Niektórzy decydują się na pokrycie panelami całej ściany wokół schodów, inni natomiast wybierają tylko kilka miejsc. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji estetycznych.

Inną możliwością jest montaż paneli akustycznych w suficie. To skuteczny i niemal niewidoczny sposób na wytłumienie poziomu dźwięku i uniknięcie niepokojącego echa na klatce schodowej.

W jaki sposób ściany żebrowane tłumią dźwięk?

Ściany żebrowane tłumią dźwięk dzięki swojej unikalnej konstrukcji. Żebra sprawiają, że dźwięk odbija się w różnych kierunkach, a wygłuszająca wykładzina akustyczna pochłania fale dźwiękowe. Dzięki temu w każdym pomieszczeniu jest o wiele ciszej. Szczególnie dobrym pomysłem jest zamontowanie ścian żebrowanych na klatce schodowej.

Shopping Cart
Scroll to Top
Welcome to Wallribbon!

It looks like you are on the wrong page

Would you like to go here instead?